Jaký doporučujete materiál na dvířka

Není zase tak jednoznačné hodně záleží na stylu navrhované kuchyně.

Čelní plochy, které tradičně nazýváme dvířka se vyrábí z několika druhů materiálu tj. laminofólie – MDFdýhamasívlakumakart tl. 0,7 mm – výrobce Polyrey a nyní nejprodávanější materiál AKRYL od firmy REHAU v několika odstínech barvy.
Každý materiál má své pro a proti. Když začneme laminem  (nejlevnějším), tak to je nejpoužívanější. Díly je ale potřeba odborně vyrobit a olepit na kvalitních strojích. Podmínkou dlouhé životnosti je, že nesmí být tzv. oštípané hrany. Tady dochází vlivem vlhkosti k naduření materiálu a následnému odlepení hrany, extrémně až k deformacím dílů.
Proto se začaly vyrábět kolem roku 1996 fóliová dvířka s nosným materiálem MDF. Zde byla vyřešena čelní hrana, kde nebyla čelní spára. Po několika letech užívání (cca. 6-10let) se však objevuje odlepování fólie na zadní části dvířek.  Přesto fólie díky čelního vzhledu se dodává i nyní. Tuto skutečnost bych zde neuváděl pokud by jsme na naše náklady tyto vady nedstraňovali. Dodavatelé těchto dvířkovin  se odvolávají na záruku, kterou poskytují, ale zákazník to samozřejmě přenese na dodavatele kuchyňské linky. Proto při požadavku této dvířkoviny na tuto zkutečnost upozorňujeme s tím že to opravíme ale jen za vynaložené náklady s tímto spojené.

Výrobci  laminovaných desek začali dělat nádherné dekory dřevin a vrátil se styl klasických kuchyní a to hladkých čelních ploch. Toto jsem zaznamenal už na výstavě v Miláně  EuroCucina 2008 a následně i v dalších letech, kdy se střídali s vysokým leskem.
Masív a dýha jsou hlavně pro příznivce přírodních materiálů a mají tak stále své místo na trhu v každé době.

Za posledních 10 let používáme ve vysokém lesku  tzv. akryl, který si zpracováváme v naší výrobě. Z vysokých lesků se jedná asi o nejpoužívanější materiál. Od ostatních lakovaných materiálů je stálobarevný a opravitelný. Jediná kosmetická vada je, že je nepatrně vidět spoj hrany s materiálem (olepení). Zde záleží hlavně na výrobci a technice jak hrany nalepí.
Jako druhý nejprodávanější materiál je Polyrey – Posforming (známý též pod názvem umakart). Je odolný na požkození, jeho drobnou nevýhodou je, že není ve vysokém lesku.

Napište jestli Vás zajímá  ještě něco jiného.

Zanechte nám komentář

Další rady a tipy

Jak si vybrat kuchyň

Každý začátek je těžký, zvláště jedná-li se o tak zásadní rozhodnutí, jako je nová kuchyňská linka nebo nový nábytek do interiéru. Nabízíme Vám proto pár drobných námětů i užitečných rad pro začátek.

Číst dále »

Jak to u nás chodí

Každý začátek je těžký, zvláště jedná-li se o tak zásadní rozhodnutí, jako je nová kuchyňská linka nebo nový nábytek do interiéru. Nabízíme Vám proto pár drobných námětů i užitečných rad pro začátek.

Číst dále »